Úvod / Nálezy

Autobus

12. 02. 2007 Autor: zlatnik 6082× 32
Zdravím všechny, známej našel tyhle zbytky asi autobusu, v lese u Hradce Králové, myslím, že nebudou nijak zvlášť starý, ale jen tak pro zajímavost...

 Autor: zlatnik

Komentáře

tesnohlidek

12. 02. 2007, 12:48

Třeba je to ten, co v něm němci unesli majora Zemana

jezero

12. 02. 2007, 12:49

Je to autobus, pro 22 osob RN, nebo RND.

zlatnik

12. 02. 2007, 12:53

ja myslím že to je ten z obecný školy,jak jeli na ten výlet

dolin

12. 02. 2007, 12:55

Vtáhnout, zrenovovat, německý maskáč na KVH akce jak ušitý!!

DFC

12. 02. 2007, 13:03

Všechny odpovědi jsou správně

turbokrt

12. 02. 2007, 13:13

Odil A k zemy:D
Nadherne zrenovovat!:)

Snoopy

12. 02. 2007, 14:26

nenchávat, vytáhnout a zrenovovat. Tohle se jen tak někde neválí.

zakkk

12. 02. 2007, 15:10

Tenhle autobus máme úplně stejný u nás ve vesnici za naší zahradou taky tam před lety boural a je tam do dnes

adič

12. 02. 2007, 18:04

myslim že tohle by asi už nikdo nezrenovoval...teda určitě by se to nevyplatilo

kefa

12. 02. 2007, 18:28

Trahal fialky dinamitem

LOS PETROS

12. 02. 2007, 20:28

TO si piš že zrenovoval jsou i horší

jezura1

12. 02. 2007, 21:03

Doufám že jsi pokytnul první pomoc! Na jakém úseku dálnice se to stalo? To byl teda mazec.

year

12. 02. 2007, 21:55

No rozhodně by za to bylo na pár pivek dát to kometu v Hradci.

savki

13. 02. 2007, 07:53

Určitě renovovat

iuos

13. 02. 2007, 09:18

http://www.veteran.cz/gui/clanky/data/44/07.gif

je to on?

kimcid

13. 02. 2007, 13:39

v milovicich je zase v lese torzo ruskýho vojenskýho tereňáku

jezero

13. 02. 2007, 15:44

iunos :
ano je to PRAGA RN. Najezdil jsem s takovým autobusem, mnoho kilometrů, bez jakýchkoliv závad.

jezero

13. 02. 2007, 16:14

Ještě bych chtěl dodat, že ten autobus, měl horskou brzdu.

Tatino

13. 02. 2007, 19:35

Mladenci, toto nie je RNka! porovnajte si :
http://www.mestskadoprava.net/galeria/picture.php?cat=706&image_id=9891
Napriklad, RNka ma nizsie predne okna, ako bocne, na streche posuvny vetrak a podobne!

DFC

13. 02. 2007, 20:23

Když na to tak koukám. Co když to byla RN, ale hasičák. Ta khaki by tomu taky odpovídala.

jezero

13. 02. 2007, 22:19

Tatino :
na těch stránkách není RN, ale RND diesel. Má podstatně kratší čumák.
Jak píšeš o těch oknech, tak bylo více typů. My jsme třeba na střeše žádný větrák neměli.

Greyfur

14. 02. 2007, 12:20

Jezero : To nemozes tvrdit. U autobusov priblizne do r. 1949 platilo, ze vzhlad zavisel od viacerych okolnosti. 1) vyrobca sasi a motora (ovplyvnovalo razvor a pocet naprav + vzhlad cumaku), 2) objednavka kupcu (karoserie sa robili na objednavku) a 3) vyrobca karoserie samotnej. Podla toho, ze je ta karoseria celokovova usudzujem rok ryroby po roku 1935. Podla tvaru by som si dovolil odhadnut 1938-195x. Ona sem sice RN a RND zapada, ale okrem toho Sodomka v tomto casovom intervale vyrabala aj dalsie autobusy podobnej velkosti a velmi podobnej az skoro zhodnej karoserie ako napr. Skoda 256 B, Skoda 306N, alebo napr. Skoda 404DN. Kedze ich, rovnako ako Pragy RN a RND karosovala tovaren Sodomka (neskor Karosa), rozdiel bol najmarkantnejsi na cumaku, ktory zrovna tomuto chyba.

Co sa tyka toho linku, ano, jedna sa o autobus Praga RND, ktory maju v technickom muzeu v Brne. Neviem ale o tom, ze by RN mala o moc sirsi cumak. Obidva typy mali male 4valcove motory, a prijde mi, ze ta sirka diery po cumaku je u tohto vraku prilis velka, nez aby to bola RN / RND. Autobusy spred druhej svetovej vojny, casto dosluhovali az do sestdesiatych rokov. Skoda ze nie su detajlnejsie fotky, resp. ze je ten vrak tak hnusne zarasteny...

Inak ak sa stretnete s podobnymi vrakmi, poprosim, aby ste sa mi ozvali :) O busy sa dost aktivne zaujimam. Dik.

Hawk

14. 02. 2007, 13:18

Podľa mňa to bude skôr Škoda 606

Greyfur

14. 02. 2007, 14:26

Nad tym som tiez uvazoval, len sa mi to potom zdalo akosi kratke, i ked na tych fotkach sa ta dlzka tej kastle moc odhadnut neda

jezero

14. 02. 2007, 20:59

Greyfur :
já jsem zas až tak nestudoval, já jsem s tím hlavně musel jezdit. Ale teď, když si ty obrázky pořádně prohlížím, tak mi to spíš připadá na hasičskou verzi.V těch bočních oknech, nebo dveřích vidím nějaké kastlíky. V tom případě by to byl technický vůz. Ale, kdo ví ? Podobných aut, zrekvírovaných Němcům, jsme měli spoustu a se vším se jezdilo, asi tak do r. 1975. Mercedes benz, Oppel blitz, atd.

PRAGA

18. 02. 2007, 12:47

KDE TO LEŽÍ? MÁM ZÁJEM, UŽ MÁM DOMA JEDNU ERENU AUTOBUS, TEDA ZBITEK, PODVOZEK S MOTOREM A ČUMÁK, BYL ZNÍ UDELANÝ VČELIN HRŮZA!!!R.V. 1942 POTŘEBUJI SKŘIŇ A BUDE GUT. CO ZA NÍ?JSEM Z HK.

PRAGA

18. 02. 2007, 12:49

KDE TO LEŽÍ? MÁM ZÁJEM, UŽ MÁM DOMA JEDNU ERENU AUTOBUS, TEDA ZBITEK, PODVOZEK S MOTOREM A ČUMÁK, BYL ZNÍ UDELANÝ VČELIN HRŮZA!!!R.V. 1942 POTŘEBUJI SKŘIŇ A BUDE GUT. CO ZA NÍ?JSEM Z HK.

zlatnik

19. 02. 2007, 17:51

PRAGA:klidně si pro to přijeď,moje to není ale myslím že ti to bude k ničemu,kastle nebude kompletní,ale pro mě za mě,napiš tvůj mail a já ti popíšu kde to je,nebo tě tam zavedu...

PRAGA

19. 02. 2007, 18:24

SUPER DIK TOMASPRAGARN@SEZNAM.CZ

PRAGA

19. 02. 2007, 18:25

SUPER DIK TOMASPRAGARN@SEZNAM.CZ

PRAGA

20. 02. 2007, 15:46

Tak jsem se tam byl podívat a už tam není,někdo byl rychlejší,doufám že neskončila ve šrotě.

zlatnik

21. 02. 2007, 10:25

PRAGA:ani bych se tomu nedivil