Úvod / Nálezy

Bedny z půdy

Bedny z půdy

20. 03. 2023 Špagi komentář

Zdravím, poslední dobou se spíše vyplácí poptávat se po vesnici, nedávno jsem u dědy objevil bedny na munic. Nevíte někdo co v nich bylo?

Prosba o určení

Prosba o určení

17. 03. 2023 bez komentáře

Prosím o určení optiky. Vidím tam azbuku.

Ze kdy?

Ze kdy?

Zdravím posílám na pokuk pečetidlo s monogramem, bylo nalezeno pod podlahou na půdě v pohraničí.. uměl by ho někdo časove určit?

Co je to?

Co je to?

17. 03. 2023 bez komentáře

Dobrý den. Nález z půdy. Funkční čerpadlo (12 V - 24 V)   dle štítku  firmy PRESCHONA by mělo jít o díl  FW 190 D  - Ta 152. Může prosím někdo vědět a případně sdělit nějaké podrobnosti?

Z posledních hledaček

Z posledních hledaček

16. 03. 2023 Jarda64 bez komentáře

Něco málo z posledních hledaček

Pomoc s určením

Pomoc s určením

 Ahoj všem, nepozná prosím někdo kam zařadit tuto kotvičku? Materiál nějaká slitina s mědí, pravděpodobně mosaz.  V: 4,5 cm, š: 3,2. ​​​​Děkuji za názory a hodně štěstí.

Pytel a část sumky?

Pytel a část sumky?

Zdravím všechny kolegy vetešníky a slušné hledače, v první řadě bych chtěl poděkovat adminům za zprovoznění nového webu se skvělou novinkou - vyhledávačem, poslední měsíce jsem díky tomu na detektor webu každou chvílí :-) Bohužel ani tak se mi nepodařilo v historii tohoto webu dohledat stejný pytel, jako mám já, proto se na Vás opět obracím s prosbou,

UFO

UFO

15. 03. 2023 bundes komentář

Ahoj všichni, dokázal by někdo určit toto ufo? Nalezeno v zákopu, ale kousek dál už byla klasická skládka - tak třeba je to novodobé  a ke skládce to  patří. Děkuji za případné odpovědi,

Z Junkersu?

Z Junkersu?

13. 03. 2023 PEIPER97 komentář

Zdravím všechny hledače a sběratele. Nevěděl by prosím někdo, co by mohlo být to železné kolečko?  Nalezeno na místě havárie letadla Junkers.

Pomoc s určením  medailonu

Pomoc s určením medailonu

Ahoj všem, posílám dva nálezy a prosím o pomoc s určením stáří a původu toho medailonu. To kování myslím, že průvlek nějakého  řemení. 

Číňani v třešňovce

Číňani v třešňovce

13. 03. 2023 DFC 5 komentářů

Včerejši relax na staré zrušené cestě a umírající třešňovce u nás za vsí dopadl překvapivě. Kromě pěkného krejcárku, prstýnku a olověné Bugatky jsem našel 2 čínské mince.

Pouzdro na pistoli Walther P 38

Pouzdro na pistoli Walther P 38

Zdravím a posílám fotky pouzdra na pistoli. Pokud jsem na netu dobře pátral, tak je to na pistoli Walther P 38. Pouzdro bylo nalezeno na stejné půdě, jako ty lopatky. Je v pěkném stavu, ale…

Pomoc s určením

Pomoc s určením

Zdravím všechny hledače a sběratele. Víte někdo k čemu sloužila kulatá bakelitová krabička s víčkem na závit? Naspodu je napsáno zünderbüchse ( rozbuška) a z jakého je období? Myslím, že pro Klarkona to bude maličkost.

Válka roku 1866

Válka roku 1866

Zdravím posílám nálezy z míst boju války roku 1866 vypadá to na opasek a pozůstatky granátu. 

Lopatky ze sběrného dvora

Lopatky ze sběrného dvora

Zdravím hledače a sběratele. Posílám na pokuk lopatky ze sběrného dvora. Dvě jsou německé, značené TEPLITZ 1944. Ty jsou i se závěsníky. Pán přinesl celkem tři kompletní, ale jednu…