Bedna minomet 82 mm
Zdravím, tuto bednu na 82mm minometné náboje jsem nalezl při jednom vyklízení, měla skončit na hromadě s ostatním dřevem na čarodějnice, tak jsem jí uzmul... Dá se poznat, zda pochází z druhé světové války, nebo je již poválečná?
Předem díky za info,
Hledač 007
Přispívat do diskuze a hlasovat pro vybrané komentáře mohou jen registrovaní. Prosíme, zaregistrujte se nebo se přihlašte!














Komentáře
klarkon
10. 05. 2026, 14:14To není truhlík od minometek, nýbrž truhlík na 45ks zapalovačů MP-82 které se na minometkách používaly. Jinak byly truhlíky stejné, jen v tom na minometky byly dřevěnné vložky které tam držely 10ks min. Je válečný.
Zadej do gůglu " Парковый (укупорочный) ящик для 82-мм мин " a najdeš výkres jak vypadal i s minami.
Když zadáš " ВЗРЫВАТЕЛЬ МП-82 " uvidíš, jak vypadaly zapalovače, které byly v té bedně.
hledač 007
11. 05. 2026, 19:55Opět velké díky Kalrkonovi za určení, byl jsem těsně vedle :-D
Jinak kdyby někdo bedýnku sháněl, je volná, na mě je až moc velká...
Ron1990
13. 05. 2026, 18:41ahoj můžeš mi napsat na mail sporicak91@email.cz
playa
16. 05. 2026, 09:48Mám ruskou bednu, je zájem? Je na Bazoši, viz plaja