Úvod / Nálezy
Bronzová neděle
V neděli konečně polevila sněhová říjnová katastrofa a přestože
byly pouze 2 stupně nad nulou, vyjel jsem 15 kiláků od baráku provětrat
sebe i detektor. Prvních pár signálů byly běžné mincičky a knoflíky. Po
hodince čmuchání náhle ostrý barevný tón a už se dere na světlo
světa Rakouská orlice. Žádný ražený plech, ale poctivá litecká
práce někdy z dob Ferdinanda V. či Františka I. Otírám jí sněhem
a zjišťuji menší vadu-chybí kousek ocasních pírek, ale i tak pěkný
nález, zvláště když staré Rakousko je moje krevní skupina. Poblíž
jedné bouračky mi blázní detektor směsicí silných zvuků-nějaký
chudák si zřejmě za druhé války uschoval menší lup. Sada trubkových
klíčů a hromádka bronzových pouzder všeho druhu zamotaných v
rozpadlém černém hadru. Váha tak 10 kilo. Ve sběrně jsou to čtyři
stováky-beru -říkám si- a už to vláčím ze stráně k autu. Dole
vystupují dvě osoby a už tasí detektor, koukám, že je nás tu víc. Byl
to kolega ze zdejšího DW, tak se poznáváme, prohodíme pár slov o
hledání a rozcházíme se dočistit okolí. Tímto zdravím jeho i
ostatní příznivce detektoringu.
Lovu zdar-Romale
Komentáře
kobalt
19. 10. 2009, 14:18pekne vecicky
kudry
19. 10. 2009, 17:17za orlicu
sojuz14
19. 10. 2009, 19:50ten druhy obrazok su asi sučiastky z nejakeho dela je to len predpoklad. Ale za nalezy davam
