Úvod / Články / Odkrytá historie

Další útok na koncentrační tábor

17. 12. 2014 Autor: Kasander 3 komentáře
Měsíc po zcizení nápisu „Arbeit macht frei“ z brány bývalého koncentračního tábora Dachau se stal další z nacistických táborů na území Německa cílem útoku. Neznámý vandal ukradeným buldozerem prorazil oplocení pozemku tábora Langenstein-Zwieberge a poničil vstup do osm kilometrů dlouhých podzemních štol vyhloubených za druhé světové války. Způsobil škodu 50 tisíc eur. Buldozer byl odcizen na nedalekém staveništi a musel urazit po poli na místo činu skoro dva kilometry.
Langenstein-Zwieberge byl pobočným táborem Buchenwaldu, zřízen byl v dubnu 1944, když už se válka blížila ke svému konci. V nelidských podmínkách zde pracovalo na sedm tisíc vězňů ze 23 zemí, otrockou práci nepřežily dva tisíce. V podzemních tunelech montovali díly do letadel a zbraně pro továrnu Junkers.
Policie zatím nemá žádnou stopu, také nápis z Dachau se navzdory vypsané odměněn tři tisíce eur dosud nepodařilo vypátrat. Na rozdíl od stejného nápisu z Osvětimi, který byl odcizen v roce 2009 a jenž policie objevila rozřezaný na tři kusy už po pár dnech a pachatelé, kteří měli pracovat na objednávku jednoho švédského milionáře, skončili ve vězení.
Kasander

Zdroj: warhistoryonline

 Autor: Kasander

Komentáře