Úvod / Články

Detektor revue 2/2017 právě vyšlo

30. 05. 2017 Autor: candies 8774× 10
Vážení čtenáři,
nové číslo časopisu Detektor revue 2/2017 opustilo tiskárnu a je na cestě do vašich poštovních schránek a na obvyklá prodejní místa. A jako vždy vám zde předem nabízíme malou ochutnávku.
Zahajujeme jako obvykle rubrikou Artefakt měsíce, jímž se tentokráte stala Plaketa finských dobrovolníků, kteří bojovali na straně nacistického Německa. Následuje rozhovor s  archeologem Davidem Daněčkem ze Středočeského muzea v Roztokách u Prahy nazvaný Oběť velkého náčelníka? o nálezu unikátního pokladu únětické kultury starého 4000 let!
"Detektory versus manželky a přítelkyně je téma, které jsme předestřeli hledačům v naší stálé rubrice Anketa. Splněný sen na čtyřech kolech. Tak výstižně a slibně nazval svůj článek o nálezu úžasné „garážovky“ v Německu – Opela Kadetta K36 z roku 1937 náš spolupracovník Honza (DFX). K bližšímu vzájemnému poznání názorů a postojů dvou skupin pohybujících se naší přírodou - hledačů a myslivců - jejichž zájmy se často kříží, by měl přispět článek Hledači kontra myslivciod našeho spolupracovníka, vojenského historika ale i náruživého myslivce Jana Škarky. Hledání artefaktů má nejrůznější podobu - v článku Kordík - skvost zpod Karlova mostu nám Sláva Voříšek přibližuje dlouholetou tradici Mikulášského potápění a podvodního hledání ve Vltavě přímo v Praze.

Nešťastné MiGy se jmenuje článek, v kterém Wood popisuje, jak pokračuje ve svém neúnavném pátrání po haváriích MiGů u nás. Acciho, našeho kmenového autora a mistra v odkrývání unikátních, překvapivých příběhů a osudů zasutých ve vrstvách času, tentokrát inspirovala k pátrání pohlednice zachycující na líci vzducholoď sestřelenou v bojích první světové války. Výsledkem je strhující příběh nazvaný Osud vzducholodi Citta di Jesi V článku Když musíš, tak musíš… vás Zuzka přesvědčí, že když naprosto propadnete našemu krásnému koníčku, dá se to zvládnout i se zástupem potomků v zádech. Rubrika Archeologické střípkypředstavuje Nejstaršího předchůdce člověka, dále se dočtete o  největším nálezu keramiky z doby bronzové na Moravě, seznámíte se s unikátním nálezem stovek bot z doby římské a nálezem džbánu ukrývajícího groše z doby Václava IV. Naše Poradna je tentokrát věnována časovacím zapalovačům. Návrat do Země stínů - tak trochu tajuplně se jmenuje další reportáž zkušeného hledače Luďka, v níž nám nejen představí výjimečné nálezy z jedné plodné lokality, ale i někdy vrtkavé osudy kamarádů-hledačů. Na vaše dotazy odpovídá v pravidelné rubrice Knoflíkářova poradnasběratel Ivo Tomáš. Milovníky povídek jistě potěší Kukuřičné pole - další magická povídka od Rovina. Zájemci o vojenskou techniku zase jistě uvítají další studii z pera historika vojenské techniky Jana Škarky, tentokrát na téma 3,7cm kanon UV vz. 38 (A7). A na závěr se jistě všichni těšíme na sedmé pokračování deníku našeho kolegy hledače Jardy, který si psal od 90. let, tedy v pionýrských dobách detektoringu u nás. Přetiskujeme je pod názvem Hledačský testament .

Příjemné čtení vám přejí
šéfredaktor Zdeněk Kasander Procházka a vydavatel Miroslav UC Kratochvíl.

Podrobnosti jak časopis získat naleznete na www.detektorrevue.cz

V rámci doprodeje již vyšlých čísel, došlo ke snížení jejich cen až na 30 Kč. Pohodlně je můžete objednat zde.
Cena předplatného je 294 Kč včetně poštovného.

Časopis můžete také zakoupit na adrese redakce:
Žitná 2 (suterén), Praha 2 za cenu 55 Kč. V případě dalších dotazů nás kontaktujte na tel. : 720 100 200
Nově je také časopis k dispozici v brněnské prodejně Detektorwebu na adrese Orlí 3 (Galerie Orlí, 2. patro).

 Autor: candies

Komentáře

Kódl

16. 05. 2017, 22:02

Pěkně napsanej úvod Zdeňku. Pochvala
Zdraví Kódl

butcher

17. 05. 2017, 08:41

Sotva jsem se vrátil ze Sloupu v dobré náladě, tak mi j ihned zkazil pondělní okruh po lokalitách, všecchny polní zarostlé obilím a řepkou, tudíž na pár měsíců utrum a v lesích ostružiní a všielijaký další bordel mocně vzrostlý, prostě marnost , nic než marnost , ale v úterý mě ve schránce čekalo tohle nádherné číslo spravilo mi můj splín, už se těším na další

UCAdmin

17. 05. 2017, 08:57

Buchter - troufam si odhadnout, ktery clanek se ti libil nejvice

DFX

17. 05. 2017, 12:17

Dekuju Zdenku, zasilka dorazila.

UCAdmin

17. 05. 2017, 21:31

DFX - tvůj článek je super a samozřejmě držíme palce při renovaci tvé parádní káry

KasanderAdmin

17. 05. 2017, 23:26

Kódl: díky a pozdrav, díky i všem skvělým autorům, kteří přispěli do časáku, ten je takový, jaký si ho napíšete

butcher

19. 05. 2017, 08:40

Milý Uci, opravdu těžký odhad , co by se  asi tak mohlo nejvíce líbit absolventu 6 ti semestrů klasické archeologie, ale zklamu tě, časopis vždy přelouskám úplně celý, o hledání mě zajímá úplně vše a začínal jsem jako válkař a kolečkář, než jsem se přeorientoval na starší období, kdy ty  předměty podle mne mají ještě tzv." duši", ale přečtu si rád o všem o hledně našeho krásného koníčku a to váš časopis splňuje

karpo

19. 05. 2017, 17:58

kolko cisel bude tento rok,6 ako bolo zvykom?

UCAdmin

22. 05. 2017, 18:00

karpo - ano

kolovrat71

30. 05. 2017, 00:21

to : UC ----- konečně normální datování časopisu = za mě děkovačka velká !!!!! bylo fakt blbý si koupit novej DW s rokem vydání o rok zpět. ps : celýmu týmu DETEKTOR REVUE přeju štěstí a hodně spokojených čtenářů !!!!!