Úvod / Nálezy

Dohledávka v "Údolí sudeťáčků"

07. 07. 2014 Autor: Kasander 16 komentářů
Zdravím slušné a zahrabávající hledače,
využil jsem slunného víkendu a vrátil se na dohledávku do "Údolí sudeťáčků", kde před třemi týdny padla mj. přezka politického vedoucího. Dávám fotky po prvním očištění vodou a jemným kartáčkem - poradí někdo, jak se zbavit zbytku bílého moru, aniž by slezlo i "zlato"?
Dohledávka se vyplatila, nejprve v zídce padla přezka, kterou jsem vzápětí vytrousil v lese, takže ještě subdohledávka - naštěstí úspěšná :-)
Kdysi se tu vedly debaty o motivu na takové přezce: cechovní (tesaři, sekerníci, řezníci...?) či sapérská ze zástěry. Upřesní někdo?
Pak asi dvacet metrů od minulého nálezu "zlaté" přezky (obr. 3) signál jako při nálezu zlaté přezky! :-) - srdce opět zatančilo kvapík - a ona to vymačkaná tuba s nečitelnými nápisy. Řek jsem si, to chce pauzu, uvelebil se u stromu, zapálil dýmku a pohled mi padl zpět k díře, koukám, mezi kamínky probleskuje oranžový srpek čehosi - a vyloupla se první winterhilfka ze série historických osobností (Hans Knirsch, průkopník N. S.D. A.P. v Sudetech 1877-1933).
No, samozřejmě jsem napřed rozvážně dokouřil a pak se do díry pustil systematicky :-) nejprve padl výkonnostní odznak hitlerjugend, pak dva straničáky v komatu, odznáček německých pracujících žen DFV (Deutsche Frauenwerk) a druhá winterhilfka historické osobnosti (P. Donnhauser, sudetský bojovník za nezávislost, 1900-1903).
A cestou lesem domů nějaké ty mince a knofle (Bohoušku, ještě očistím a ofotím obě strany).
Pěkné léto a pěkné nálezy.
Kasander

 Autor: Kasander

Komentáře