Fragment bronzového srpu?
maryjary
Přispívat do diskuze a hlasovat pro vybrané komentáře mohou jen registrovaní. Prosíme, zaregistrujte se nebo se přihlašte!
Nejoblíbenější
| ZÁCHRANA PŘED KAMNY | |
| Identifikace kovové součástky u bývalého letiště | |
| Lesní skládka v sudetech 2 | |
| Dýka HJ | |
| Krycí plech kulometu z techniky? |
Doporučené detektory
|
Rýžování zlata
|
Nejkomentovanější
| Přísežná stráž | |
| Moje R.A.F. sbírka | |
| Dýka HJ | |
| Lesní skládka v sudetech 2 | |
| Identifikace kovové součástky u bývalého letiště |
Outdoorové vybavení
|
Kopací nástroje
|
Autor: maryjary
2003 - 2025 © DetektorWeb.info - Detektory kovů, detektor web | info@detektorweb.cz
Vytvořilo: Plugo - tvorba e-shopů, tvorba www stránek
Komentáře
Dark.Warrior
12. 02. 2009, 11:00Spíše mi to připomíná okování boty, ale že by se dělalo z tak měkého kovu? !
PIŠKOT
12. 02. 2009, 11:19Mohl by to být zlomek bronz. srpu
pliza27
12. 02. 2009, 12:00vypadá že ty otvory jsou hranatý jak na kovaný hřeb. Nemůže to bejt potkova. Zkus se přeptat archáčů. Hlavu ti neutrhnou
samved
12. 02. 2009, 13:12podle tvaru je to kosa nebo srp. Materiál a jeho patina nasvěčuje dobu bronzovou, ale pro přesnější určení je potřeba vědět alespoň kraj a hloubku z jaké to pochází. Příp. detailnější popis okolností nálezu.
ctyrlistek
12. 02. 2009, 16:06jak říkaš sou potřreba okolnosti přiklanim se k srpu
maryjary
12. 02. 2009, 16:18co se týče těch děr, tak jsou spíš jako by vyžraný korozí a jsou i kolmo na dírky viditelné, zlomek byl nalezen celkem mělko, ale je tam jílovitá půda a spoustu starých věcí jsem našel poměrně mělko. A jak známo v laténském období byl kraj český poměrně hustě obydlen.
kadet
15. 02. 2009, 16:50vipadá to jak podkova bro kravku
ale že by byla z bronzu
samved
18. 02. 2009, 21:25v době Laténské byly srpy výrazně profilované vystužovacími žebry a měly větší zaoblení. Tak to vidím na starší typ cca. Lid popelnicových polí. Jíl toho fakt moc neřekne.