Hilzna - dohledávka
Ahoj všem, ještě něco málo jsem dohledal na místě nálezu hilzny a vykoukly na mě zamouřená kukadla z amerického JEEPU - v ruských službách, předpokládám.
Nepoznal by někdo prosím, kam zařadit to kolo?
Předem děkuji, mějte se.
Přispívat do diskuze a hlasovat pro vybrané komentáře mohou jen registrovaní. Prosíme, zaregistrujte se nebo se přihlašte!













































Komentáře
Blondi
11. 05. 2026, 10:34VEB = Volkseigener Betrieb = narodny podnik, cize kolo vyrobilo "par chytrych hlav, ktere sa dali dokopy, shodou okolnosti ze socialisticke NDR"
elka
11. 05. 2026, 11:41Kolo je ze zemědělské techniky, možností je moc. Rozmetadlo umělých hnojiv, lis na slámu, řídící kolo z kombajnu atd...
paklo
11. 05. 2026, 14:10Ta bojová US světla, takzvané "kočičí oči", nebyla jen na Jeepu, ale na veškeré US technice od Jeepu až po tanky. Chybí jim plastová vložka z černého plastu se dvěma bílými průsvitnými trojúhelníčky v tom obdélníkovém skle.
Pneumant byla východoněmecká firma na pneumatiky, např. pro Trabanty atd. Tady jak správně navrhují kolegové nějaká zemědělská technika. Skoro bych tipnul zadní kola z kombajnu Forstrichtt E512/514.
Kalt
11. 05. 2026, 14:11Kola asi kombajn DDR na transport žací lišty. Jen typ...:wink:
paklo
11. 05. 2026, 14:12Rozměr 10 x 15 kombajnu přesně odpovídá.