Úvod / Články

Hledání virgulí

16. 05. 2016 Autor: nixe 9 komentářů
Když jsem prvně viděl hledání s virgulí, tak jsem si v duchu řekl – to je pěkná blbost. Nedalo mi to a tak skoro před třiceti roky jsem začal s virgulí dělat pokusy.
Ze začátku jsem virguli nevěřil. Proto jsem o hledání virgulí přečetl řadu knih a článků. V jedněch se píše, jaký je virgule nesmysl, v druhých jak to dobře funguje. Sice nevím, na jakém principu se virgule hýbá, ale já ji nyní věřím. Z různých druhů virgulí mi nejlépe vyhovuje tzv. vlašťovka. Udělal jsem si ji z nerez drátu a od začátku mého hledání se mi drží. Nepřekáží a mohu ji nosit v peněžence.
Kdo by chtěl začít hledat virgulí, tak nejlépe by si to měl vyzkoušet na tzv. L-drátech.
Tyto virgule velmi často používají bagristé pří hledání kabelů nebo vodovodního potrubí.

Na internetu je několik zajímavých článků o hledání virgulí, se kterými by bylo dobré se předem seznámit.

Ale já se vás pokusím seznámit s  hledáním mojí „vlašťovkou“ a zajímavou jednoduchou technikou zaznamenávání nalezeného podzemí.
Koho to bude zajímat, bude se muset podívat na video „Záhadný Tachov“.

Nixe

 Autor: nixe

Komentáře

AlexanderI

16. 05. 2016, 12:39

Tak to je dobry no ..... (video zpracované hezky)

Baar

16. 05. 2016, 16:03

Práce s vlaštovkou co předvádíte je jen podmíněno myšlením.Virgule reaguje u každého,ale každý nemá cit pro pochopení její činosti,to trvá delší dobu.Dovedu to také vše a hledal jsem vodu pro studnu.Pramen se dá lehce určit dle terénu a to je to nejednoduché.Hanba je že se určití lidé vydávají za všeuměly a ještě to prezentují jako nějakou vlastní vyjímečnost.To je blbost a každý kdo se bude jen málo snažit to dokáže také.Kdo nevěří tak si může vzít do ruky drát a sám se přesvědčit že to žádná věda a vyjímečnost jedince není.

fagin

16. 05. 2016, 17:49

Baar: Tak jednoduché to není, jsou lidé co jim virgule ani neťukne.

jezero

16. 05. 2016, 21:12

Baare :
zřejmě nevíš o čem je řeč. Určitě neznáš Nixe - Frantu Součka. On to doopravdy dovede a velmi snadno dokáže, jako už mnohokrát dokázal.
Znám Ftrantu mnoho let osobně a nevěřím, že by něco tvrdil, co není pravda.

W650

17. 05. 2016, 13:20

Velice by mě zajímalo,jak poznám ,že mi virgule ukazuje třeba pramen vody a ne jen suchou dutinu (a naopak) ?

cobasico

17. 05. 2016, 15:27

Myslím, že georadar je větší tutovka. Step má dobrou poznámku. Virgulí se možná určí, že tam cosi je, ale georadar určí co to je, jak je to hluboko, jaký to má zhruba tvar/rozměry. Virgule - můj názor a nikomu jej nevnucuji - nebrat a nebo jen jako doplněk.

Rozum

17. 05. 2016, 20:52

Video je hezky zpracovane...

Schlomo

17. 05. 2016, 21:13

To video je teda nářez. Takový bludy o chodbách. K čemu měly sloužit ? 5 km délka, sklípky, ach jo. Neupírám nikomu možnost hledat virgulí vodu, ale s chodbama je to nesmysl. Před mnoha lety byl jeden proutkař zaveden do lesa, kde v hloubce asi 10 metrů probíhala v přímém směru štola délky cca 100 metrů. Na počvě asi 20 cm vody. Pán vykolíkoval právě takovej nesmysl jako v tomhle videu. Odbočky, sklípky a hlavně "tajné chodby ! ". Pak se ve štole divil. Ale nic proti tomu nemám, alespoň se baví. Ten kdo se nějaký čas pohyboval v podzemí se ale musí smát. Je ovšem pravda že Agricola na obrázcích proutkaře zechytil při hledání rudních žil. Možná, že tento proutkař jen dojil Štěpána Šlika, že najde žíly.
Možná to ale mohl taky jen někde slyšet, né vidět.

AlexanderI

17. 05. 2016, 22:40

Jako historik musim rict ze tohle neni cesta kterou bych schvaloval