Úvod / Články / Odkrytá historie

Jackpot od Pobřeží pokladů

25. 10. 2013 Autor: Kasander 4 komentáře
Erick a Lisa Schmittových z Floridy konečně po letech bádání a hledání trefili jackpot: z vraku nedaleko floridských břehů vytáhli nad hladinu zlato, jehož hodnota se odhaduje na 300 – 350 tisíc dolarů.

Staré peruánské mince, prsten a řetízky z 18. stol. ležely zhruba dvacet metrů hluboko, necelých dvě stě metrů od Fort Pierce na východním pobřeží Floridy.


Vrak patří mezi jedenáct lodí, které se zde 30. července 1715 potopily v bouři při cestě z Havany do Španělska. Celková hodnota nákladu, který byl na palubách, se odhaduje na 400 mil. dolarů. To také dalo jméno zdejší oblasti: Pobřeží pokladů.
Od té doby se sem sjíždějí podmořští hledači pokladů z celého světa. Historici odhadují, že na mořském dně leží historické cennosti za stovky milionů dolarů.

Práva na pátrání v potopených lodích v této oblasti má společnost „1715 Fleet – Queens Jewels LLC“, která je zakoupila v roce 2010 od legendárního amerického hledače pokladů Mela Fishera. Na základě dodavatelských smluv je pak podstupuje jednotlivým hledačům.

Rodina Schmittových z floridského Sanfordu založila na hledání podmořských pokladů společnost Booty Salvage a pátrala po vraku dlouhé roky.


Erikovi Schmittovi se pěkný úlovek podařil již v roce 2002, když byl ještě studentem: vytáhl z moře stříbrný talíř v hodnotě 25 tisíc dolarů.

Podle floridských zákonů bude poklad uložen do opatrovnictví okresního soudu Jižní Floridy. Stát může získat z nálezu 20 procent, které poputují do muzea, zbytek si rozdělí společnost „1715 Fleet – Queens Jewels LLC a nálezci. Schmittovi by si tak mohli přijít na 120 tisíc dolarů.„Krásné na tom je, “ říká spolumajitel společnosti Brent Brisben, že Schmittovi tráví jako rodina spolu čas na moři a nejúžasnější je jejich vytrvalá víra, že přijde den, jako je tento. “Zdroj: huffingtonpost.com

 Autor: Kasander

Komentáře