Úvod / Články

Muzeum Policie ČR - 2009

22. 07. 2009 Autor: candies 7 komentářů
Zdravím! Už delší dobu jsem Vám nic neposlal, tak to napravuju. V neděli jsem si s tatíkemm kolegou a kámošem udělal výlet do Prahy. Zvládli jsme Muzeum Policie ČR, Lešany a Kbely! Všecko včetně počasí paráda! Tak první report je právě z policejního muzea. Jako je to muzeum policie, z toho celkem i vyplívá co tam uvidíte že,....nicméně někdy je nad tím co tam člověk čte docel a v prde..... magor co "zakuje" 12 letou holku hlavou do kukaně a 2 měsíce ji klátí v kozím chlívku,.....druhý co doma sejme družku, "sbalí" jí kufry a pošle ji ve dvou kusech ve dvou kufrech do Košic a Prahy...hmmm.......Ale jako sranda je pak oddělení kasaři! To byli pane 1 - siláci, 2 - rychlíci a za 3 - koumáci a chlapi od železa,...a ty jejich nástroje,..hmm,..... :-)) A nejvíc se mě líbily ty podomácku na koleně (někdy snad ani na něm ne) udělané flintičky, hole a pušky,...... Dvůr je teď v rekonstrukci a tak na něj není přístup. Nicméně hodná paní na moravský přízvuk a kilometrovník ukazující 300km byla velice ochotná shovívavá a odemkla,..tak sem vyděl sousedův tančík z roku 1970!
A na ftokách mj.vidíte potápěčský oblek udělaný doma,..který ale nefungoval a hadicí se dostala do dýchače voda a pás se při přechodu hranice po vodě utopil,...provizorní domácí atomový kryt s kolem jako čerpadlem vzduchu, trzory... Ta lebka je versus sekera,....a pak rekonstrukci policejní stanice.

Je tam toho samo o mnoho víc...
Parááda!

Petr "Dolin" Doležal
Foto historie válek a techniky
www.dolin.estranky.cz

 Autor: candies

Komentáře

ipodca

22. 07. 2009, 12:00

MASAKER

Uďa

22. 07. 2009, 12:18

Konečně vidím na vlastní oči Vinetuovu stříbrnou pušku(pistoli)

kopejda

22. 07. 2009, 13:28

Muzeum PČR jsem navštívil několikrát a můžu jej vřele doporučit

DFC

22. 07. 2009, 13:58

Doline, vzpomněl jsem si na tebe, když jsem u toho tančíku stál vo Muzejní noci. Muzeum je to pěkné, ale je potřeba mít na prohlídku klid.
Na fotce vidím, že Chevrolet od Liškovy brigády byl esenbákům dobrej.

coreys

22. 07. 2009, 15:52

nádherné, vidět to vlastní oči... Doporučuji

Hajný

22. 07. 2009, 16:57

Taky by jsem si tam velice rád zašel.Snad někdy v budoucu.Velice zajimavé...

dolin

23. 07. 2009, 10:40

Jo jo já tam byl už 2x. Jen mě mrzí že ten tank není v Lešanech tam jak je expozice ČSR a sou tam ty dráty jako diorama,...ono ta venkovní expozice MP ČR je stejně nějaká ujetá,...podle mě tam moc nesedne...ten ZIL je tam divný,..no nevim,......kdyby mě to pučli ten tank do Hrušek do práce tak to nechám zpojízdnit,...kolega se na to dívla a říkal že by to jelo za chvilku! . Taky se mě moc nelíbí expozzice fotek a malovaných obrázků,...zajímaly by mě nějaké historicky významné případy a "záhady"...třeba expozice útěků za hranice, historické nehody (i když tam něco málo na jednom panelu je) a tak,.....i ty vychytávky zlodějů a tak,...