Úvod / Články

Opět jsme se bavili ve Sloupu

25. 05. 2017 Autor: Kasander 7 komentářů
Uplynulý víkend byl starobylý, skalní hrad ve Sloupu v Čechách svědkem již čtrnáctého setkání hledačů pokladů a přátel Detektorwebu - největšího hledačského srazu u nás. Předpověď tentokrát meteorologům naštěstí takřka stoprocentně vyšla – po předčasných ledových mužích se výrazně oteplilo, takže to bylo „na tričko“ a nějaká ta přeprška nemohla výbornou atmosféru nijak pokazit.
Pestrý program - zajímavé přednášky, soutěže, předvádění detektorů, dvě do křupava grilovaná selátka, tradičně bohatá tombola a hlavně to, proč tam všichni jezdíme především - možnost setkat se a podebatit po roce s přáteli a se známými u táboráku či na společné hledačce – to vše bylo dostatečným lákadlem pro tři stovky letošních účastníků.
Mnozí z nás přijížděli už v pátek přes den a nebylo málo těch, kteří pamatují dávné srazy, které se před Sloupem konaly v Pekelných dolech či v Radvanci. Přivítali jsme hledače z celé republiky i ze zahraniční (tradičně z Polska, Nizozemí, Německa a samozřejmě ze Slovenska).
Registrace díky našim „hosteskám“ Šárce a Evě a ubytování v chatkách, penzionech i stanech díky pečlivosti i respektuhodné maskulatuře :-) správce Viktora proběhly svižně, z bufetu zapěnila pípa s Plzní a Rychtářem, zavoněly prskající špekáčky, držťková, curry wurst, znalce lákala pestrá nabídka lahodných kanárských rumů…
I když v pátek občas i zamžilo, větší deště se nám vyhnuly obloukem. A tak se mohl v podvečer pěkně rozfajfrovat tradiční táborák...
Před tím, co přece jen spadlo na Sloup, bylo možné se ukrýt do prostorných stanů, které měly svou premiéru ve Sloupu loni a které se staly útulným místem pro setkání, debaty, popíjení…
… a rovněž místem pro improvizovanou výstavku půvabných černobílých fotografií, které pořídil Tomáš loni na setkání v Protivanově a které si pak mohli ti, co se na nich našli, odnést jako upomínku na jeden příjemně prožitý víkend u protivanovského rybníka.
Když o sobotním ránu Miroslav UC Kratochvíl vítal první várku účastníků 14. ročníku setkání hledačů ve Sloupu – další přijížděli v průběhu dne - mraky nad našimi hlavami nám trochu drnkaly na nervy, ale pravdu měli ti, co trousili tradiční průpovídku „z tohoto mraku pršet nebude“.
A tak mohlo představení detektorů Makro, XP a Rutus proběhnout pod širým nebem.
Když přišly na řadu soutěže, sloupské podhradí již prohřívaly sluneční paprsky.

Tradičně se začínalo „královskou disciplínou“ - hodem detektorem. Letos jsme se s trochou nostalgie vrátili ke starému dobrému a lehčímu „klacku“, který sloužil - tedy létal - věrně dlouhá léta a pamatuje ještě pekelné hody na srazech v Pekelných dolech.
Tudíž se především v kategorií "muži" čekal útok na dosavadní rekord 15,30 cm, který drží nizozemský borec RAY. To se však nestalo. Železného veterána poslal Ray do dálky „pouhých“ 12,20 m, což stačilo jen na třetí místo. Na „stříbrné“ příčce se usadil SYKY (12,58 m) a po zlatě sáhl RUFUS výkonem 13,55 m.
V kategorii "ženy" obsadila třetí místo (loni druhá) JARULI (5,33 m)
…stříbro získala VERČA (6,12 m)
a zlatý hod patřil letos ALENĚ (6,80 m).
Všem chrabrým a zdatným účastnicím, které ani při špičkových výkonech neztrácely glanc a půvab, gratulujeme.
V kategorií „Děti a junioři“ se házelo pouze s tři kilogramy těžkou cívkou odmontovanou z nového, letos nesoutěžního Deuse a odvahu našli i ti nejmenší špunti.
Třetí místo obsadil MARTIN výkonem 9,42 m, druhé MARUŠKA 11,72 a prvé s výkonem jen o pár centimetrů lepším VANESKA - 11,96 m.
V nové, speciální kategorii pro "Jezerníky" zvítězil s přehledem mohutně povzbuzován přihlížejícími jediný účastník Jezero.
Všem účastníkům soutěže, probíhající letos pod heslem „Není důležité vyhrát, ale přinést zpět detektor“, :-) děkujeme a vítězům gratulujeme. A tradičně poznamenáváme, že poražení mohou trénovat na další setkání a házet na zahradě se svým detektorem :-)
(Pokračování)

SOUTĚŽ
Letos jsme ve Sloupu vyhlásili pro účastníky setkání fotografickou soutěž o nejlepší fotogalerii z letošního srazu hledačů. Nejlepší soubor, který musí obsahovat nejméně pět rozdílných snímků, bude odměněn špičkovou dohledávačkou Makro Pointer. Fotografie posílejte na adresu info@detektorweb.cz.

Již nyní s řádným předstihem můžeme oznámit termín příštího setkání ve Sloupu, které se bude konat 25. - 27. května 2018.

Zároveň si můžete do svých diářů zapsat termín letošního setkání hledačů pokladů a přátel Detektorwebu v Protivanově: Na Moravě se sejdeme 8. – 10. září.

(Pokračování článku bude následovat...)

 Autor: Kasander

Komentáře