Úvod / Články / Odkrytá historie

Poklad nalezen při demolici starého domu

28. 08. 2014 Autor: Kasander 5 komentářů
Při demolici starého domu v St Cloud na Floridě narazili dělníci na depot více než dvou tisíc stříbrných mincí. Mince se začaly sypat, jakmile dělníci kopli do jedné ze stěn.
60 kilogramů stříbrných nominálů bylo ukryto ve skleněných zavařovačkách, které se pod krumpáči rozbily. „Znělo to, jako když se sype výhra z hracího automatu,“ řekl jeden ze zúčastněných. „A bylo to jako při hledání pokladu - čím více jste kopali, tím více jste našli.“
Depot zahrnuje 861 půldolarů, 1016 čtvrtdolarů, 202 desetníků a tři nikláky. Půldolary pocházejí z let 1917-1964.
Šéf místní police Pete Gauntlett se domnívá, že předchozí majitel domu začal mince shromažďovat během Velké hospodářské krize.
Dělníci se těšili, že si mince budou moci ponechat podle práva nálezce (Finders Keepers), ale když nikdo ve stanovené lhůtě neuplatnil oprávněný nárok, depot se stal majetkem města. A zřejmě půjde do aukce. „Teprve uvidíme, zda mince mají větší hodnotu sběratelskou či jako stříbrný kov,“ říká policejní šéf.

Rozpadající se dřevostavba byla trnem v oku svému okolí už deset let a nikoho by ani nenapadlo, že jeho stěny ukrývají poklad.
Dům obýval starý muž, jehož dluhy před tím, než byl donucen jej v loňském roce opustit, dosáhly 511 500 dolarů a byly vymáhány zástavním právem. Podle sousedů tu několik měsíců žil bez vody a elektřiny.

Kasander Zdroj: Orlando Sentinel, Daily News

 Autor: Kasander

Komentáře