Úvod / Články

Polsko a technika I

16. 01. 2006 Autor: Beda 16 komentářů
V Polsku se v minulosti také našlo docela dost techniky, která pamatuje časy před 60 lety. Většinou se technika našla v jezerech nebo řekách. Například v roce 1969 z řeky Nida byl vytažen (teda to co z něj zbylo) Panther.

Z vody byl také vyzdvižen SdKfz 251/7 (tzv. Hakl) jednalo se o ženijní vůz, který se pozná podle toho, že byly nad boky bojového prostoru umístěny dva díly pohotovostního mostu. Na fotce je jeden díl krásně vidět.Řeka Pilica a podvozek z Panthera.Opět voda a to co zbylo z Fama. Toto torzo je k vidění v muzeu ve Waršavě.Opět voda, opět Nida a další Panther.Volně k vidění je i torzo Sturmgeschutze.

Dalším nálezem je torzo nějakého německého tanku nebo samohybky, nevím co to mohlo být. Jistě to někdo pozná a napíše co to mohlo být.

Jeden vykopaný motocykl BMW.A na závěr tohoto prvního pokračování, jedna perlička. Nadšenci kteří hledají techniku po Polsku našli na dně mostu, zalitý v betonu zbytek Jagdpanthera, jak je torzo veliké a kolik toho tam je se neví. Zatím se nepodařilo sehnat nikoho, kdo by byl u toho když se most stavěl.

Foto: Internet

BEDA

Komentáře