Úvod / Články

První ročník v Jedovnici se vydařil II.

17. 09. 2018 Autor: Kasander komentář
Ale samozřejmě klasika je klasika, a tak nejvyhlíženější soutěží našich setkání pořád zůstává "královská disciplína" - hod detektorem – tedy osmikilovou replikou Deuse, který měl premiéru v roce 2015 ve Sloupu, takže už je to taky lehce oprýskaný veterán. Avšak tato soutěž byla představena již v roce 2006 jako světový unikát na našem setkání hledačů v Pekelných dolech, házíme tedy již pěknou řadu let :)
V ženách stály na stupních vítězů všechny, které překonaly metu šesti metrů: Třetí místo obsadila Nika (6,09 metru), druhé získala Ivanka (6,19 metru) a jako první se zaskvěla Janča (6,56 metru).
"...ja se kaartaa korkealle ja tulee pitkälle, se tulee hirvittävän pitkälle!!!..." 1)

V mužích získal třetí místo hodem 12,37 metru Marek. Na stříbrné příčce se usadil Honza (12,52 metru) a po zlatě sáhl překvapivě po výkonech na předešlých setkáních, kde ho lehce přehazovaly muži, ženy, děti i psi :-) Lidumil, byť to tentokrát bylo velmi těsné – Honzu překonal o pouhých 25 centimetrů – tedy hodem 12,77 metru.
Arnoštův čistý telemark.

Úspěch slavil i vybroušený styl "Lebedinoje ozero"

Co to je...?

"Nebudu házet, dokud mi nevrátíte ten totenkopfring, co sem dal kolovat na přednášce!"

"Odvaha nás vyšle na cestu, pokora nám ukáže cíl."

Proč jsem to házel tak daleko, kdo se s tím má tahat...

Letos jsme mládežnickou kategorii, v které se hází s tři kilogramy těžkou cívkou odmontovanou ze soutěžního Deuse, rozdělili pro větší férovost do dvou podkategorií.
V "Juniorech nad 10 let" obsadil třetí místo výkonem 4,17 m Jakub, druhé místo patřilo Maxovi (4,4 m) a po zlaté příčce sáhl Popcorn hodem dlouhým 4,92 m.
V kategorií "Děti do 10 let" bral pěkné třetí místo Timi (3,15 m), blyštivé stříbro získala Adélka (4,03 m), dva centimetry navíc (4,05 m) stačily ke zlatu Danovi.
Lehce na cvičišti...

Těžce na bojišti...

Ty holky jsou komický...

S tréninkem je třeba začít zavčas, příště to už třeba bude na medaili :-)

Všem soutěžícím děkujeme a vítězům gratulujeme. A tradičně dodáváme: Poražení mohou trénovat na další setkání a házet na zahradě se svým detektorem :-)
Ti, kteří se házení nemohli nabažit, si své útočné dovednosti mohli dále vybrušovat při hodu speciálními sekerkami či střelbou z praku na terč, kteroužto rozvernou kratochvílí opět připravil Kalich, za což mu patří od házejících, střílejících i od nás všech vřelý dík.
1) "...míří nahoru a je dlouhý, je strašně dlouhý..." (finský sportovní komentátor Antero Mertaranty)

Pokračování...

 Autor: Kasander

Komentáře

kolovrat71

15. 09. 2018, 19:21

.