Úvod / Nálezy

Rakousko - Uhersko

21. 08. 2012 Autor: Luftreisen 4 komentáře
Ahoj. Všechny vás úvodem zdravím v tyto horké dny. Jít ven by byla sebevražda a já jsem ještě k tomu svázaný vycházkami při marodění. Než někam přijdu, už abych šel zase domů. No prostě na prd! A tak jsem nafotil tři předměty, o kterých bych se rád dozvěděl něco víc. Minulý čtvrtek prezentoval ve svém příspěvku kolega lubeno pěknou rakousko - uherskou kokardu na čáku.

Vzpoměl jsem si, že jsem loni našel něco podobného v lese. Naštěstí nic co má určitý tvar nevyhazuju a stačilo vysypat kbelík. Kolega lubeno měl kokardu pěkně raženou, ale v komentářích pod příspěvkem bylo uvedeno, že se vyráběly i čisté. Tato má průměr 56 mm. Může mi někdo mou doměnku, že se jedná o kokardu potvrdit nebo vyvrátit? Případně dát nějaký odkaz nebo poslat fotku.Ve stejné lokalitě jsem už kdysi kopnul rakousko - uherskou identifikační známku. Už jsem ji sem na DW dával, ale fotky byly dost špatné, proto jsem ji nafotil znova. Brácha zkusil trochu zapátrat a zjistil, že voják byl pravděpodobně dragounem 4. dragounského zeměbraneckého pluku v Olomouci. LU by totiž mohlo znamenat " Landwehr Ulanen". Ale taky je možné, že to znamená něco úplně jiného. Za případné upřesnění budu rád.


Předmět na následující fotce jsem našel hned z počátku svých hledačských pokusů před pěti léty. Je vyroben z oceli. Když jsem ho tehdy přinesl domů byla to rezavá hrudka, na které nebylo nic vidět. Dal jsem ho do octa a při čištění jsem si všiml, že je tam dvouocasý lev. Ale protože byl jak se říká po smrti, tak jsem ho založil a zapoměl. Nedávno jsem prohrabával bedýnku v garáži a znovu se mi dostal do rukou. Poslal jsem fotku Jezerovi a ten mi odpověděl, že se pravděpodobně jedná o nějaký patriotický odznak nebo knoflík z konce 19. nebo počátku 20. století. Průměr je 27,5 mm. Mne by zajímalo kdo ho používal. Jaký spolek nebo organizace?Závěrem vám všem přeju hodně úspěchů a aby ty horka už byla za námi. Předem děkuju za případné postřehy a názory.

S pozdravem se loučí Luftreisen.

 Autor: Luftreisen

Komentáře

konopek

21. 08. 2012, 10:05

ahoj. zejména známka je luxus

VOSA64

21. 08. 2012, 10:22

písni mi na mejla, pošlu ti fotky té mojí kokardy.......známka super

luccaso02

21. 08. 2012, 12:38

kokardu mam tez

Paul1

21. 08. 2012, 17:53

Pěkný Japko