Úvod / Články

Setkání hledačů a přátel Detektorwebu - SLOUP 2017

12. 05. 2017 Autor: Redakce DW 6 komentářů

Připomínáme, že již tento víkend proběhne již 14. setkání hledačů pokladů již 14. setkání hledačů pokladů a přátel Detektorwebu, které se opět koná v rekreačním středisku Stap – Sloup v Čechách, 12.-14. května 2017

Těšit se můžete jako vždy na skvělou atmosféru, debatování o hledání, zajímavé přednášky, předvádění detektorů včetně zkušebního polygonu, soutěže a samozřejmě oblíbená grilovaná selátka.

I v letošním roce bude tombola tradičně velmi nabitá, čekají vás skvělé ceny v hodnotě přes 100.000 Kč. Jako malou ochutnávku z těch nejzajímavějších cen uvádíme: XP Deus 28 cm 2D v4 CZ, Teknetics T2 SE, Makro Racer 2, nová dohledávačka XP MI-6, Makro pointer. A dalších zajímavých cen budou opět desítky!!!

Účast bude opět mimořádná, ubytovací kapacity v penzionu a chatkách jsou již zaplněny. Kdo bude chtít, může si samozřejmě přivést stan, prostoru je dostatek. V obci je také k dispozici velké množství dalších penzionů atd. Ačkoliv jsme objednali parádní počasí, tak i přesto doporučujeme pro ty, co budou spát v chatkách či stanech teplé oblečení na noc a dobrý spacák. Hlavní jídla - snídaně a večeře budou připravena přímo v jídelně hlavního objektu. Celodenní možnost dobrého občerstvení je samozřejmostí letos bude stánek s občerstvením značně rozšířen o všemožné dobrůtky. Čepovat se bude a Rychtář 11° a Plzeň 12°. Těšit se také můžete na skvělé kanárské rumy, koktejly i speciálně verze pro dámy :) A samozřejmě budou k mání i klasické „kořalky“, studené a teplé nápoje.


Tipy na ubytování ve Sloupu a blízkém okolí naleznete na:

http://www.obecsloupvcechach.cz/ubytovani/

Případně si můžete přivézt a postavit v areálu stan. Věříme, že počasí se vydaří. Vítání jsou samozřejmě také ti, kteří si přijedou užít program třeba jen na jeden den.

Další dotazy týkající se srazu směřujte na tel.:
720 100 700 (David), 720 100 200 (UC)


Akce je jako každoročně pojata především jako přátelské setkání s pohodovou atmosférou a věříme, že letos tomu nebude jinak a budete se skvěle bavit. Opět nechceme nikoho vázat pevným programem, jde nám především o pohodu, a tak jen ve stručnosti:


Pátek 12.5.
Od 16:00 bude zahájeno ubytovávání a následovat bude volná diskuze s posezením u dobrého pivečka. Sedět bude moci u ohně dlouho do noci (rána) s kytarou (vzít s sebou :)) a k dispozici budou stejně jako loni dva velké stany ;)

V podvečer proběhne promítání zajímavých hledačských videí – můžete přivézt i vlastní.

Sobota 13.5.
9:00 – oficiální zahájení a přivítání účastníků akce, zároveň začneme rožnit první selátko (velmi dobrou zprávou je, že o rožnění se nám bude opět starat Láďa, takže se už teď můžete začít olizovat, protože selátka od něj jsou vždy naprosto luxusní!!! ) Ty z vás co si vyrazí zahledat prosíme, abyste striktně dodržovali zásady každého slušného hledače. Jelikož se rekreační středisko Stap nachází v těsné blízkosti skalního hradu Sloup, vyvarujte se hledání v jeho blízkosti, jelikož se zcela jasně jedná o archeolokalitu. Zahrabávání děr a udržování pořádku je, jak pevně doufáme, pro každého účastníka sloupských setkání samozřejmostí. Kdyby se náhodou objevil někdo, kdo by se choval proti těmto zásadám, bude ze setkání vyloučen a pověšen :-) (jako odstrašující příklad na Detektorwebu! ).

9:30 – Představení detektorů novinek od značek XP, Makro a Rutus.

11:00 – tradiční soutěž v hodu železným detektorem do dálky. Jako vždy bude soutěž o zajímavé ceny. Nejdelší hod v dospělácích získá dohledávačku Makro pointer. Soutěžit se bude v kategorii muži, ženy a dorost :-)!

12:00 – Řízený archeologický průzkum - oblíbená veselá soutěž, u které jsme náramně bavili v loňské roce na setkání ve Sloupu i Protivanově. Jde především o to se skvěle pobavit, ale pro nejlepší samozřejmě máme připraveny hezké ceny! Dvojce s nejrychlejším čase obdrží dohledávačku Makro pointer a samozřejmě i na 2. a 3. místo čekají pěkné ceny.

14:00 – přibližně v tuto dobu by mělo být hotovo první grilované selátko (každý účastník akce dostane porci zdarma). Mějte prosím trpělivost - není možné naporcovat obě prasátka naráz a budou se muset postupně dodělávat.

Během porcování selátka a zahájením první přednášky bychom jakožto organizátoři měli mít trochu volněji a v této době rádi zodpovíme vaše dotazy týkající se detektorů, hledání atd. Pakliže se najde chvilka v jinou dobu, tak se samozřejmě můžete ptát kdykoliv.

16:00 – zahájení jednotlivých přednášek + diskuze.

Po skončení přednášek volná diskuze a posezení u dobrého pivečka a dalších tekutin až do brzkých ranních hodin.

22:00 – losování tomboly: hlavní cena detektor kovů XP Deus 28 cm 2D v4 CZ a další ceny v celkové hodnotě přes 100.000 Kč!!!
Losovat se bude stejným způsobem jako v uplynulých letech. Z účastníků se náhodně vybere nezávislý losující, který bude tahat výherní lístky z losovacího boxu. To, aby do boxu losující neviděl, zajistí UC a jeho dva metry :o) Číslo každého výherního lístku bude 3x zřetelně vyvoláno a jestliže se výherce vzápětí - nejpozději po posledním vyvolání - nedostaví, bude se cena losovat znovu, dokud nedojde k řádnému rozdělení všech cen.

Neděle 14.5.
Dle chuti a možností účastníků volná diskuze, dotazy k detektorům atd. Ukončení akce a odjezd.

Uvítáme každou pomocnou ruku při balení atd.V případě, že budete mít zájem seznámit se s některým z námi nabízených detektorů, rádi vám zodpovíme vaše dotazy a detektor předvedeme. Pakliže byste měli zájem některý z detektorů nebo příslušenství zakoupit, rádi vám je přivezeme přímo na sraz, ale je nutné je objednat předem.

Vstupné na setkání je 150 Kč na osobu (děti do 10 let zdarma). V ceně vstupenky je jako již tradičně jedna porce selátka a bohatá tombola (sobota 22:00). Navíc možno přikoupit samostatné lístky do tomboly za 50 Kč.

Kdo je na setkání vítán?

Zveme všechny slušné kolegy hledače, ať již zkušené či začínající, nové zájemce o hledání... zkrátka všechny, jenž se v dobrém o náš krásný koníček zajímají. Nezáleží na věku či pohlaví! Zúčastnit se samozřejmě mohou celé rodiny – vaše manželky tak budou mít možnost vidět, že stejně „postižení“ nejste sami :o)
Na akci rozhodně nestojíme o kšeftaře s nálezy, rabovače archeolokalit, rejpaly a podobné živly! Samozřejmě opět apelujeme na všechny hledače, aby se během celé akce chovali slušně a to nejen v terénu s detektory, ale i v rekreačním středisku a jeho okolí. Věříme, že jsme schopni ukázat veřejnosti, že nejsme banda vyvrhelů, jak nás některá media občas prezentují. Předem díky všem dodržování slušných zásad!

Těšíme se na vaši hojnou účast!

Mapa:Nově jsme pro vás připravili fotografickou soutěž o nejlepší snímky z celého setkání, které nám po akci zašlete na info@detektorweb.cz. Z došlých fotografií vybereme nejlepší 3 autory a ty oceníme cenami z našeho sortimentu ;)

Několik snímků z loňského setkání:

 Autor:

Komentáře