Úvod / Články

Sloup 2017 III.

10. 06. 2017 Autor: Kasander 2 komentáře


Sobota večer, soutěže v hodu detektorem i Dálkově řízeném archeologickém průzkumu a maraton přednášek už byly za námi, ti co šli zkusit štěstí do okolí, se vraceli s nejrůznějšími výsledky zpět, rychle se přiblížila dvaadvacátá hodina a s ní čas očekávaných adrenalinových okamžiků – tradiční, letos opět velmi bohaté tomboly, v které čekalo na šťastné výherce 130 cen za více než 100 000 korun.

Nejprve jsme ale vyhlásili výsledky soutěží: v hodu detektorem a v řízeném archeologickém průzkumu, kde se také předávaly atraktivní ceny, jako skládací rýče, lopatky, čutory, trička, čepice…
Stany praskaly ve švech, zvenku mávali nad hlavami lístky ti, kteří se jen těžce propracovávali dovnitř a až teď jsme si vlastně uvědomili, jaká síla se nás letos ve Sloupu opět sešla.
Za všeobecného souhlasu jsme vrtkavou štěstěnu nejprve vložili střídavě do zaručeně šťastných :-) ruček mladých slečen Elišky a Verči, které pod ostřížím zrakem osazenstva stanu tahaly lístky z věhlasné milované i proklínané červené piksly.
"Tak co, táto, máme to...?"
"Je to dřina, vytáhnout to pravé..."


Každé vylosované číslo se třikrát zřetelně vyvolalo, a pakliže se výherce nepřihlásil, losovala se tato cena znova, dokud si pro ni někdo nepřišel.
Začalo se jako vždy odzadu, pestré směsi cen - od časopisů, nášivek, rukavic, triček, knih – a už to rychle směřovalo k sadě na rýžování zlata, rýčům, přes digitální mikroskop, vak na vodu CamelBak k dohledávačkám Teknetics, Makro Pointer a zcela nové, první inteligentní dohledávačce na světě - XP MI-6.
A přišlo „zlaté finále“ a k osudí se postavila tradiční polská a tudíž bezpečně nestranná účastnice našich srazů jak ve Sloupu, tak v Protivanově "Kaša"...
...která měla „šťastnou zlatou rukou“ pro následující výherce:

Čtvrtá nejvyšší výhra – detektor Teknetics Eurotek PRO – určitě udělala radost Martinu Černičkovi z Prahy
Pro třetí cenu – detektor Makro Racer 2 - se prodral davem Ladislav Černý z Liberce.
Druhou cenu – detektor Teknetics T2 SE – získal Martin Fritsch z Loun.
A samozřejmě, to nejlepší nakonec - první cena - XP Deus 28 cm 2D CZ – putovala do rukou zprvu tomu vůbec nevěřící Sabině, hledačky pokladů ze zahraničí - členky nejstaršího německého hledačského klubu K.S.F. Cocos e.V. Berlin (O úžasném nálezu pokladu staré hraběnky ukrytého v Meklenbursku na konci války před ruskou armádou, který učinili „cocosáci“, jste si mohli přečíst v článku Víc zlata než na ostrově pokladů v Detektor revue 5/2015.)
"Bitte warten Sie, das ist für mich..."
To je úleva, čísla se shodují.. :-)
"Furt tomu nemohu uvěřit."

Stalo už se tradicí, že se na závěr losují ceny, které jste do tomboly věnovali vy - mockrát děkujeme! Například to byla mimořádná, čerstvě vyšlá kniha Martina Tomana „SS-Totenkopfring – Himmlerův prsten“, polští účastníci Greg a Kaša třeba věnovali výbornou domácí zubrovku, od slovenských přátel zase připutovaly pomocníci na opečovávání našich automiláčků…
"Na zdrowie!"


Všem dárcům cen děkujeme, výhercům samozřejmě gratulujeme a majitelům nových detektorů přejeme krásné nálezy.

Dlouho do noci pak plápolal táborák, kde k dobré pohodě stejně jako loni zněly kytary táborové formace skupiny Liberecká náhoda „pod taktovkou“ Egona, kteří pak ochotně zahráli na přání i naše nejoblíbenější fláky :-)
V neděli jedni dospávali, další pokračovali v nikdy nekončících debatách o hledání a nálezech, někdo se ještě vydal do okolních lesů pokusit se o štěstí, UCe ještě vysvětloval nastavení různých detektorům všem, kdo potřebovali poradit, jiní jen tak relaxovali po náročné noci a postupně jsme se rozjížděli na pro některé dost dlouhou cestu do svých domovů.

Všem děkujeme za hojnou účast na letošním Sloupu, věříme, že jste se všichni dobře bavili a vydařený jarní víkend jste si dosyta užili a už teď se těšíme na Sloup 2016. Ten se bude konat 25. - 27. května 2018.

A na závěr ještě pár momentek z letošního Sloupu, který se už pomalu stává krásnou vzpomínkou…

SOUTĚŽ


Letos jsme ve Sloupu vyhlásili pro účastníky setkání fotografickou soutěž o nejlepší fotogalerii z letošního srazu hledačů. Nejlepší soubor, který musí obsahovat nejméně pět rozdílných snímků, bude odměněn špičkovou dohledávačkou Makro Pointer. Fotografie odešlete nejpozději do 20. června 2017 na adresu info@detektorweb.cz a jako předmět uveďte Sloup 2017 a samozřejmě také připojte svou přezdívku.


Již nyní s řádným předstihem můžeme oznámit termín příštího setkání ve Sloupu, které se bude konat 25. - 27. května 2018.
Zároveň si můžete do svých diářů zapsat termín letošního setkání hledačů pokladů a přátel Detektorwebu v Protivanově: Na Moravě se sejdeme 8. – 10. září.

A opět jsme objednali skvělé počasí… :-)

 Autor: Kasander

Komentáře