Úvod / Články

Sloup 2019 III.

26. 06. 2019 Autor: Redakce DW 2 komentáře
Sloup 2019 III.
Druhá už tradiční soutěžní disciplína našich srazů se nazývá „Dálkově řízený archeologický průzkum“ a soutěžíme v ní už pěkných dlouhých pět let. „Archeolog“ sedící na své židli „v teplíčku kanceláře“ dostává do bezdrátových sluchátek Deuse signál z cívky v rukou „chudáka hledače v terénu“ a jeho úkolem je pomocí provázků hledače navigovat tak, aby ve vymezené dráze nalezl tři volně ložené cíle v trávě (mosazné matice). Hledač má samozřejmě zakryté oči.
Zvítězí dvojice, která v nejkratším čase najde tři cíle a projde přes celý 15 m dlouhý polygon v nejkratším čase. S nadsázkou si soutěžící mohli vyzkoušet, že ne vždy to s námi hledači má archeolog jednoduché. A i obráceně, že hledači některým archeologům nerozumí. Nakonec to demonstruje to hlavní, že spolupráce je přínosem pro obě strany.
Nejlépe rozuměl zkušený a z minulosti již dvakrát zlatými vavříny ověnčený tandem Michal–Iva. Ve vymezené dráze nalezli v trávě všechny matice v čase 1:28 minuty a odnášeli si pěkné ceny na hledání – Kerimovy tlučnice.
Ještě že je kavalír vždy při ruce :)


Druhé místo brali Jarda s Radkem (1:35 minuty) a třetí David s Pavlou (2:08 minuty).

 Autor:

Komentáře