Úvod / Články

Soutěž o volné lístky na slavnostní otevření muzea FJI.

31. 08. 2015 Autor: Redakce DW 26 komentářů
Máme tu dobrou zprávu pro všechny milovníky rakousko-uherské monarchie a především Františka Josefa I. Začátkem října bude otevřeno unikátní muzeum zaměřené právě na tohoto císaře, který sehrál i v našich dějinách mimořádnou roli. K vidění zde bude část neuvěřitelné sbírky (v současné době k prohlédnutí na www.franz-josef.cz) čítající na 12 tisíc! předmětů svázaných s životem Františka Josefa I. Ve sbírce naleznete sochy, chladné zbraně, medaile a vyznamenání, obrazy, dekrety, knihy, filatelii, pohlednice atd. včetně unikátních předmětů, které by byly ozdobou velkých evropských muzeí. Takováto sbírka nemá u nás ani ve světě obdoby. Nebude vystaven celý soubor pohlednic a obrazů z důvodu místa k výstavě.

Díky Detektorwebu máte možnost vyhrát volné vstupenky na slavnostní otevření tohoto muzea. Co pro to musíte udělat? Stačí správně odpovědět na následující tři otázky:
1) Ve kterém roce se František Josef I. narodil?
2) Jakou přezdívku si František Josef I. vysloužil u českého národa?
3) Ve kterém městě bude muzeum otevřeno?

Ze správných odpovědí vylosujeme 5 výherců. Každý obdrží 2 volné vstupenky na slavnostní otevření muzea a první vylosovaný obdrží jako speciální bonus medaili, která je na počest tohoto muzea v současné době v ražbě a její hodnota je 500 Kč. Soutěž končí 31. 8. 2015 ve 12.00.

Odpovědi uvádějte v diskuzi k článku.

 Autor:

Komentáře