Úvod / Nálezy

Story s nevybuchlým granátem

17. 05. 2006 Autor: Velbloud 7033× 4
V pátek odpoledne po práci jsem se rozhodl, že si odskočím do lesa vypípnout něco z druhý světový. Mám to asi hodinu cesty na kopec, který je plný kráterů a dají se tam vykopat stabilizátory z minometných střel. Je to sice celkem dost práce, protože se musí kopat každý větší železo, ale nakonec to stojí za tu námahu. Hledal jsem už víc jak hodinu a vytyčený cíl – vrtulka – byl stále nesplněn. Začal jsem přemýšlet o tom, že to zabalím, že mi dneska prostě není přáno. Tak jsem usoudil, že prohledám ještě jeden kráter a skočím si na pivečko. Vlezl jsem do kráteru, mávnul jsem holí a do uší mi zazněl dost silný signál – železo větších rozměrů. Hned mě napadlo, že cíl bude úspěšně splněn a budu mít další dekoračku do vitrínky. Zaryl jsem lopatku do země a  hned na to mi ztuhl úsměv na rtech. Na lopatce jsem měl nevybuchlý sovětský útočný granát z WWII. To se člověku začnou hlavou honit nejrůznější myšlenky. Opatrně jsem vytáhl lopatku ze země a chvíli na něj koukal. Naštěstí mám tyto fujtajbly nastudovaný, jak vypadají, takže když na něco takovýho narazím ihned poznám, o co jde. Jenže, co teď s ním? Nechat jsem to tam nemohl, zakopat zpět jsem to taky nemohl – dřív nebo později by tam na to narazil někdo jinej, takže jsem nažhavil linku 158. Za hodinu přijeli dva policajti a pyrotechnik a tu plechovku si odvezli. Za pár dní jsem našel ve zpravodajství Ministerstva vnitra, že nález byl ohlášen a byl potvrzen nález nevybuchlé munice z druhé světové války.

Takže ponaučení: když na něco takového naleznete, neváhejte a vždy to oznamte na linku 158. Je to zadarmo a s pyrotechnikem i s policajtama byl super pokec. Hlavu Vám neutrhnou, naopak mi několikrát poděkovali, že jsem nález ohlásil.

Zasílám 4 fotky a pokud by jste nepoznali o jaký granát šlo, tak poslední fotka je z internetu. Autor: Velbloud

Komentáře

josef švejk

17. 05. 2006, 11:17

musim vyjádřit souhlas s velbloudem - když se mi tohle stalo poprvý (šlo o díru s osmi ruskejma granátama wwII.), tak jsem taky spekuloval co s tim, nakonec jsem zavolal policii a strávil se dvěma příslušníkama příjemnou hodinku do příjezdu pyrotechnika. přestože byla neděle odpoledne a hrál se nějakej důležitej fotbal, všichni tři byli v pohodě a taky mi poděkovali.
podruhý jsem našel ruskou bazuku z r.1967 a volal jsem je zas a opět to bylo v pohodě. dozvěděl jsem se dost zajímavejch věcí i hrůzostrašnejch historek, a měl jsem fajn pocit z dobrýho skutku. a hlavně si nedovedu představit, že bych to tam nechal a pak se někde dočet, jak to někoho potrhalo, a bych žil s tim, že jsem tomu mohl zabránit a neudělal to. takže nemějte obavy a tyhle nálezy hlašte!!!

Panther

17. 05. 2006, 14:20

jako na vojně né? vytáhnout pojistku,odjistit a hodit

UCAdmin

17. 05. 2006, 21:57

Velbloud -

Mikeš13

19. 05. 2006, 10:22

Tak tenhle "váleček" se povaloval asi před 6 lety na jednom kopci. A že jsem nevěděl co to je, tak jsem ho prohlédl a zahodil. Uff! Teď už jsem ho na tom kopci nenašel.