Úvod / Nálezy

Výstava Konzervovaná minulost

16. 05. 2018 Autor: Redakce DW bez komentáře
V domě U Zlatého prstenu na Staroměstském náměstí v Praze je otevřena výstava Muzea hlavního města Prahy Konzervovaná minulost, která určitě zaujme ty z nás hledačů, kteří věnují hodnotným nalezeným předmětům – ale i půdovkám – náležitou péči.
Výstava představuje návštěvníkům muzeí skrytou práci konzervátorských pracovišť Muzea hlavního města Prahy. Návštěvníci se mohou seznámit s technologiemi, jakými se uchovává papír, textil, dřevo, kov nebo keramika.
Cílem práce konzervátorů je zachovat předměty takové, jaké jsou, a zvýšit jejich odolnost vůči stárnutí. Návštěvník má možnost vidět díla umělců a řemeslníků tak, jak se dostanou do ruky konzervátorovi a sledovat procesy, které předcházejí vystavení předmětů.
Výstava také představuje nové metody, jakou je například 3D skenování předmětů, a interaktivními prvky se zaměřuje i na mladší návštěvníky. Součástí výstavy jsou workshopy k výrobě kachlů, mramorovanému papíru a tkaní na rámu.
Výstavu doprovodí i dvě přednášky o restaurování dioramatického obrazu Boj Pražanů se Švédy na Karlově mostě roku 1648, které se uskuteční v Zrcadlovém bludišti na Petříně.
Na všechny akce je nutné se přihlásit předem, podrobnosti jsou na www.muzeumprahy.cz
Výstava Konzervovaná minulost, která práci muzejních konzervátorů představuje veřejnosti poprvé po 40 letech, poběží v prostorách Domu U Zlatého prstenu na pražském Starém městě do 21. října. Otevřeno je denně kromě pondělí od 9 do 20 hodin.

 Autor:

Komentáře