Úvod / Nálezy / Půdovky atd.

Westland manuál ze Sudet

11. 03. 2011 Autor: Acci 5 komentářů
Opět posílám něco na čumendu. Jak jsem psal nedávno v půdovce „Totenkopf manuály ze Sudet“, luxuju o víkendech domovské zdroje reliktů Třetí říše. Vesnice je úrodná, samé staré statky a obyvatelstvo je ochotné učinit pro získání alkoholu téměř cokoli.

Nyní se urodil zajímavý instruktážní materiál označený jako „H.Dv.298/20“ – neboli „Heeresdruckvorschrift“, který se jmenuje "Kampfschule der Panzetruppen – Gefechts Schiessausbildung der Einzelschützen an Gewehr und le. MG".

Celé to korunuje nádherné velké plukovní razítko hochů z pluku Westland - "SS Panzer Gren. Ausb. u. Ers. Btl. 10" a hned vedle přejímací razítko 17. května 1944 s podpisem nějakého SS Unterscharführera.

Jedná se v podstatě o obrazový manuál jak ničit v terénu tanky, transportéry a vše okolo, dále texty o obkličování, léčky, maskování v terénu a mimo jiné i instrukce k ovládání Sturmgewehru 44.

Bohužel WW2 nesbírám, ale zajímám se o Rakousko-Uhersko = tím pádem je vše opět na výměnu. Nejraději za R. U. námořnictvo a letectvo.

Pokračování následuje… a pak že nerostou :-)

Acci

 Autor: Acci

Komentáře