Úvod / Nálezy / Sbírky

Zbierka VII - bombardovanie Apollo

27. 02. 2019 Autor: Harrenhal 9 komentářů
Zdravím, posielam ďalšiu časť mojej zbierky, všetky kovania z vojenských debničiek a štítky G. pe Lutz a T. Theiszl doniesol môj praprastrýko po bombardovaní rafinérie Apollo. Len škoda, že v tej dobe, keď som to našiel na povale v chlieve, tak som skoro všetko čistil octom a nevedel som, že budem ďalšie roky bojovať proti ich hrdzaveniu, okrem toho to odstránilo aj zvyšky farby (nechal som ich v octe moc dlho), ale aspoň som to urobil iba s niekoľkými a nie so všetkými.
Vec na fotkách 29 a 30 mi pripadala ako z plynovej masky, má aj zvyšky zelenej farby, tak možno niekto vie?
33-34 Nevie niekto čo by to mohlo byť, zaujali ma tie značenia. Rozmery na fotke doplňujem o šírku diery- 15 mm a diera končí tam, kde začína tá užšia časť a v skoro celej je dĺžke je závit.
36-39 Táto súčiastka ma zaujala, nevedel by niekto, z čoho to asi tak mohlo byť?
40 Toto som tiež našiel na tej povale a netuším, ako sa ten náboj z pušky Lorenz k nám mohol v minulosti dostať, to ma celkom prekvapilo tie prekrížené delá si podomácky vyrobil možno práve môj pra-prastrýko, ktorý bol na vojne v medzivojnovom období u delostrelcov v Liptovskom Mikuláši. Pracka bude z plynovej masky v príspevku moja zbierka III, tiež bola na tom mieste. Kľúč je od starej konskej kosačky.
Ďakujem za akékoľvek reakcie a nech sa vám darí.
Harrenhal

 Autor: Harrenhal

Komentáře