Úvod / Články

Zimní ohlédnutí za horkou Moravou II.

31. 12. 2019 Autor: Kasander 3 komentáře
Je to až neuvěřitelné, člověku se zdá, že je to takřka včera, kdy jsme se sešli na sedmém moravském a celkově dvacátém třetím přátelském setkání hledačů pokladů s Detektorwebem. Luskneš prsty a prosluněná pohoda sklonku léta se promění na vánoční a novoroční, místy mrazivé, ale bohužel většinou sněhuprosté třeštění. Tak zavzpomínejme a berme toto převážně obrazové ohlédnutí i trochu jako ohříváček do těchto chladných prosincových dnů.
Kolem poledne už začala neodbytně dorážet na naše čichové buňky lákavá vůně dvou grilovaných selátek... A když nám slehlo, mohli jsme vyrazit na další soutěžní disciplínu, hod detektorem – tedy osmikilovou replikou Deuse – plni sil.

V „chlapské“ kategorii sáhl po zlatě Marek P. hodem 11,55 metru, uznání za své výkony si však zaslouží všichni borci:
"Čau láááásko..."

V premíérové speciální kategorii "hod zrcadlovkou" nastoupil tento rok pouze jeden borec:-)

V kategorii „žen“ se jako první zaskvěla Dominika, s jejichž rukou doletěl detektor do dálky 6,18 metru a stejně jako v mužích všechny účastnice sklidily obdiv diváků.

Často šlo hlavně o styl...:-)

V kategorii dětí, v níž se hází s tři kilogramy těžkou cívkou odmontovanou ze soutěžního deuse prokázali ve skupině „děti do deseti let“ špunti s podporou rodičů opět velké odhodlání – zlatý hod předvedla Verunka - cívka se zastavila ve vzdálenosti 3,40 metru. V kategorii „děti nad 10 let“ obsadil zlatou příčku Ondřej hodem dlouhým 5,62 metru.
Snad hodí víc než tatínek :-)

„Šlo nám to, tak proč si nezatleskat. “ :-)

Stále oblíbenější „hledačskou“ disciplínou na našich tocích se stává rýžování zlata. Stejně jako ve Sloupu i zde v Suché jsme měli možnost vyzkoušet si ji pod dohledem zkušeného prospektora, mistra světa v rýžování zlata Františka Hraly. A ani tady u vytržení nad vyrýžovanými zlatinkami nebyly jen děti. "To je ale pižlačka, asi si tu Aljašku ještě rozmyslím...."

(Pokračování)

 Autor: Kasander

Komentáře