Úvod / Nálezy / Strana č. 25

Hornický špičák

Hornický špičák

26. 06. 25 broda 1075× 2

Ahoj.  Nedokázal by někdo poradit, jak identifikovat znak kovárny na nalezeném hornickém špičáku?

Čtyřliberka od Jičína

Čtyřliberka od Jičína

25. 06. 25 vercingetorix 2898× 21

Ahoj všem.  Blíží se výročí bitvy u Jičína z časů Františka Josefa a války Prusko-rakouské, tak posílám k podívání prezentaci nálezu čtyřliberního rakouského granátu systému Lenk.

Jízdní kolo Čenkov

Jízdní kolo Čenkov

25. 06. 25 moucan 1232× 3

Tak přidám další půdovku. Tentokrát z naší půdy. Na tohohle krasavce jsem se těšil už tak 20 let, ale na jeho vyproštění došlo až teď při vyklízení.

Další

Další

25. 06. 25 Ag kov 2 1404× 0

Ahoj, další z pole, ještě z brzkého jara. Tak at se daří  

Pazourek

Pazourek

24. 06. 25 Ag kov 2 1203× 5

Ahoj, jeden novější nález. Doba kamenná - štípané industrie - jádra.

O víkendu v lese

O víkendu v lese

22. 06. 25 Lumír 1396× 4

O víkendu jsem si byl kopnout v lese a na jednom místě jsem našel 6 minciček. Když jsem mnul v ruce tu nejvíce zachovalou, tak už jsem myslel, že to bude stříbro, ale byl to 10haléř 1895 nikl.

Nález z pole

Nález z pole

22. 06. 25 nicnebude 1217× 2

Zdravím. Neví někdo něco bližšího k tomuto nálezu. Dle rubové strany to na knoflík nevypadá.

Vojenská truhla R-U

Vojenská truhla R-U

21. 06. 25 bouchor 1442× 9

Dostala se mi do ruky tahle prý vojenská truhla R-U. Nemám na ní bohužel čas jí dát do kupy.

Meteorit?

Meteorit?

21. 06. 25 Martin1883 1409× 6

Prosím o určení...

Šavle vz 31

Šavle vz 31

20. 06. 25 cito12 1843× 3

Dobrý den, dostalo se mi do rukou šavle vz 31 můžete mi prosím poradit s cenou jak se pohybují ceny šavle v tomto stavu děkuji 

Kovový hrot

Kovový hrot

20. 06. 25 Minci 1697× 6

Dobrý deň.   Neviete náhodou odkiaľ môže pochádzať tento kovový hrot? Prípadne ako starý môže byť? Ďakujem 

Oplatkovnice

Oplatkovnice

20. 06. 25 moucan 1000× 3

Před měsícem se nám na jedné půdě povedl krásný nález staré oplatkovnice na hostie. Bohužel brouk korozník už na ní zapracoval, snad ještě půjde zachránit.  

Dělostřelecký zapalovač?

Dělostřelecký zapalovač?

19. 06. 25 Ota 1114× 2

Zdravím, dávám sem znovu tenhle zapalovač, který jsem našel. Tentokrát už očištěný a s rozměry, tak snad půjde lépe určit.

Keltská zaveska?

Keltská zaveska?

19. 06. 25 Kitro538 873× 0

Pomozte určit, co to je?

Pomozte určit, co to je?

19. 06. 25 Neznamyuzivatel 1919× 10

Nevíte, o co by se mohlo jednat? Tato stejná část je ještě kousek od téhle. Nic o tom nevíme, jen že dříve v této oblasti bývali dřív Němci.